KOMORÓW 14.04.2024r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Dziś w Parafii gościmy Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa, któr...
sobota, 20 lipiec 2019 15:47 Czytany 1956 razy

Parafialny wyjazd na Litwę, Łotwę i Estonię

Nasz tegoroczny parafialny wyjazd wakacyjny odbył się do Litwy, Łotwy i Estonii, a szczególnym "gościem" naszej podróży był… Marszałek Józef Piłsudzki, którego w tym czasie szczególnie wspominaliśmy. W sobotni ranek (13 lipca) wyruszyliśmy skoro świt w naszą trasę. Wyjechało łącznie 50 osób, wśród których znaleźli się członkowie naszej parafialnej orkiestry, zespołu muzycznego oraz wielu parafian-sympatyków. Do miejsc, które szczególnie zapisały się w naszą pamięć należy z całą pewnością zaliczyć stolicę Łotwy – Rygę oraz obecne tam zabytki (kościół św. Jakuba a także kościół św. Piotra). W Estonii naszą uwagę zwrócił Tallin, stolica tego państwa wraz z Ratuszem, Basztą obronną oraz Domem Wielkiej Gildii. Natomiast na Litwie odwiedziliśmy miejsca związane z postacią Marszałka Piłsudzkiego (Zułów – miejsce urodzenia, Powiewiórka – miejsce chrztu). Zachwycaliśmy się także obecnością u Patronki Litwy, którą jest Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska – Matka Miłosierdzia. To tam zawierzaliśmy nasze rodziny i naszą parafię. Chwilą zadumy i refleksji okazało się wspomnienie także postaci Marszałka i Jego Matki, których otoczyliśmy modlitwą na Cmentarzu Rossa. Podczas naszego wspólnego wyjazdu nie zabrakło chwil radości, wdzięczności oraz życzliwości, a także koncertowania ze strony naszej orkiestry i zespołu muzycznego. Z tej strony szczególne uznanie i słowa podziękowania należą się p. Ryszardowi Łeptuchowi – prezesowi Stowarzyszenia.