Pogrzeb chrześcijański

POGRZEB CHRZEŚCIJAŃSKI

• Według przepisów Prawa Kanonicznego pogrzeb chrześcijański przysługuje każdemu ochrzczonemu, który nie porzucił wiary formalnie lub faktycznie poprzez porzucenie praktyk religijnych i prowadzenia życia sprzecznego z zasadami wiary. Formalności pogrzebowe można załatwić w kancelarii parafialnej niezależnie od godzin urzędowania. Zgłaszając pogrzeb do kancelarii parafialnej należy przynieść akt zgonu zmarłego z USC. Kwestie związane z przygotowaniem kościoła do liturgii pogrzebu załatwiamy indywidualnie z Panem Kościelnym. Kwestie związane ze śpiewem i oprawą muzyczną liturgii załatwiamy indywidualnie z Panem Organistą. Starajmy się wszyscy na pogrzebie przystąpić do Komunii św., i ofiarować ją za zmarłego.