Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
niedziela, 07 kwiecień 2013 17:51 Czytany 144860 razy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Napisane przez  Ks. Andrzej Cag
Oceń ten artykuł
(1 głos)

KOMORÓW 4.06.2023r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY ROK A 2023

Parafia p.w. NMP Matki Kościoła w Komorowie

 

1. Msza Św. w tygodniu w pn. wt. pt. i so. o godz. 18.00 i po niej ok. 18.30 Nabożeństwo do N.S. Pana Jezusa.

2. We wtorek ognisko muzyczne o godz. 13.15, orkiestra – spotkania indywidualne, a po modlitwie wieczornej zapraszam Panie z Koła.

3. Środa – Egzamin dla uczniów klasy VII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania o godz. 16.30.

4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTRZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze Św. o godz. 9.00. Po Mszy Św. uroczysta procesja Eucharystyczna, która tego roku wyruszy z kościoła w kierunku byłej kaplicy i tam zostanie rozwiązana. Procesja ma charakter wielkiej modlitwy – uczyńmy wszystko żeby taką była. Przygotujmy odświętnie trasę procesji, w oknach naszych domów wystawmy obrazy. Dzieci przyjdą w strojach od I Komunii Św. dzieci młodsze do sypania kwiatów i dzwonków. W tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. nie wystarczy tylko udział w procesji. Strażacy są odpowiedzialni za porządek i bezpieczeństwo procesji. Róże różańcowe zatroszczą się o feletrony, a zelatorki róż różańcowych o światło w czasie procesji. Weźmy ze sobą książeczki do modlitwy. Druga Msza Św. w tym dniu o godz. 15.00. jest ona również Mszą ślubną.

REGIONY ODPOWIEDZIALNE ZA OŁTARZE POLOWE:

Ołtarz 1. „Kamionka, Krzywda, Okole”

Ołtarz 2. „Zagórze, Pod młynem”

Ołtarz 3. „Podrzeka , Kolonia”

Ołtarz 4. „Osiczyny , Pastwiska”

Mszy Św. o godz. 9.00 przewodniczył będzie Ks. Krzysztof Cisek nasz były diakon.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – rozpoczyna Oktawę tej uroczystości. Po Mszach Św. wieczornych procesja eucharystyczna. Zapraszam szczególnie dzieci naszej parafii do sypania kwiatów i dzwonienia. Dzieci Komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych.

5. Piątek – Egzamin dla uczniów klasy VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania o godz. 16.30. Orkiestra spotkanie wspólne w pt. o godz. 19.00 – ZAPRASZAM.

6. Dziękuję Wszystkim Wam, a szczególnie wszystkim grupom liturgicznym za przygotowanie i prowadzenie Liturgii Odpustu Parafialnego. Dziękuję za odświętne przygotowanie naszej świątyni. Paniom za przygotowanie obiadu i dary w naturze do kuchni. Wszystkim za wszystko, Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary złożone i składane w kopertach. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

7. Dziękujemy rodzinom za utrzymanie w czystości naszego kościoła i prosimy cztery następne rodziny o podjęci dyżuru. Na stolikach wyłożone jest opracowanie - książka związana z naszym jubileuszem, weźmy ją za przysłowiową złotówkę niech ona przypomina nam historię naszej parafii.

8. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii z naszej parafii: P. Józef Letniowski telefon (693-565-204) i P. Krzysztof Stolarz (531-935-193). Gratuluję i życzę Szczęść Boże w tej posłudze dla naszej parafii. Telefon do P. Doradczyni Poradni Rodzinnej przy naszej parafii: 603-080-916.

Dodatkowe informacje