Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
środa, 22 sierpień 2012 14:58 Czytany 25807 razy

Namaszczenie chorych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kapłan udaje się raz w miesiącu do obłożnie chorych, którzy mogą wówczas skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz przyjąć Komunię św. Odwiedziny chorych w każdy pierwszy piątek miesiąca w godz. przedpołudniowych. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W domu przygotowujemy:

  • Stół przykryty białym obrusem,
  • Na stole umieszczamy krzyżyk i zapaloną świecę.

Sakrament chorych udzielany jest podczas Nabożeństw dla chorych. Chorym będącym w niebezpieczeństwie śmierci sakramentudzielany jest w każdej chwili. Według przepisów Prawa Kanonicznego Sakrament Namaszczenia Chorych udzielany jest ludziom ciężko chorym, oraz będącym w podeszłym wieku. Można go przyjmować wielokrotnie w różnych chorobach, jednak nie należy go nadużywać.

Ostatnio zmieniany sobota, 09 marzec 2013 14:09
Więcej w tej kategorii: « Pokuta Małżeństwo »

Dodatkowe informacje