KOMORÓW 14.04.2024r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Dziś w Parafii gościmy Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa, któr...
sobota, 22 wrzesień 2018 16:08 Czytany 2217 razy

Na urodziny do Matki Bożej

8 września po raz szósty z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Ostrowach Tuszowskich. Z kościoła w Komorowie wyruszyło w sumie ok. 90 pątników, w tym dwóch kapłanów – ks. Proboszcz Andrzej i ks. Michał. Pielgrzymka miała charakter dziękczynno-pokutny. Dziękowaliśmy Maryi za Jej opiekę nad naszą parafią i naszymi rodzinami. Przepraszaliśmy Ją w naszych modlitwach i trudach pieszej drogi za grzechy osobiste, rodzinne oraz za zgorszenia ostatnich czasów. Warto zauważyć, że najmłodszy pielgrzym miał zaledwie pięć miesięcy, wiek najstarszego niech pozostanie tajemnicą. W pielgrzymce wzięli udział zarówno młodsi jak i starsi parafianie, obecna była młodzież, która podjęła się prowadzenia grupy pod kątem muzycznym. U celu naszej wędrówki – w Ostrowach Tuszowskich – uczestniczyliśmy we Mszy świętej, składając Maryi nasze intencje oraz dziękując Jej za dobrze przeżyty czas.