KOMORÓW 21.06.2026r.
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
Parafia p.w. NMP Matki Kościoła w Komorowie
- Trwa miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed nawiedzeniem naszej Parafii przez Obraz Jezusa Miłosiernego. Dziś Godzina Miłosierdzia i Nowenna o 15. O 15:30 nabożeństwo do NSPJ
- We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej.
- W środę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
- Rekolekcje przed nawiedzeniem Obrazu rozpoczniemy w środę o godz. 18. W tym dniu spowiedź parafialna od godz. 19. Już dziś zaplanujmy czas, na duchowe przygotowanie. Szczegółowy plan nawiedzenia, nabożeństw wyłożony na kartkach. Osoby chętne do niesienia obrazu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
- W piątek kończy się rok katechetyczny i szkolny. Każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W sobotę podczas powitania obrazu zapraszam całą społeczność szkoły ze sztandarem na dziękczynienie Jezusowi za ten rok formacji.
- W piątek o 19 spotkanie orkiestry
- W piątek po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów, obecność obowiązkowa
- W sobotę powitanie łaskami słynącego wizerunku Jezusa Miłosiernego, gromadzimy się przy domu państwu Kwiatkowskich o 16:30. Zapraszam całą Parafię na to szczególne wydarzenie, zachęćmy naszych domowników, aby skorzystali z czasu łaski. Szczegółowy program wyłożony na stoliku za ławkami. W niedzielę tylko dwie Msze św. o 10:30/chorych i starszych/ i 15:30 Msza św. pożegnania. Proszę wszystkich Parafian o włączenie się w przygotowanie do tego wydarzenia. Udekorujmy okna naszych domów nie tylko na trasie przejazdu Pana Jezusa, ale wszystkie domy. Jezus Miłosierny przychodzi do każdej Rodziny i każdego domu naszej Parafii.
- Z racji nawiedzenia naszej Parafii przez Obraz Pana Jezusa Miłosiernego, w sklepiku materiały dekoracyjne dla domów, na trasę przejazdu, modlitewniki, dzienniczki św. Faustyny, różańce, obrazy Jezusa Miłosiernego.
- Dziękuję za posprzątanie kościoła na niedzielę kwiaty: Zofia Zięba, Teresa Tereszkiewicz, Monika Zięba, Elżbieta Sikora i złożoną ofiarę: Danuta Grosiak, Krystyna Marut. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu kolejnym 4 rodzinom.
- Dziś III niedziela miesiąca, ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na renowacje, pozłocenie tabernakulum, które już liczy 30 lat, a jest najświętszym miejscem każdej świątyni. Będzie to nasze wotum podziękowania Panu Jezusowi za dar nawiedzenia i łaski jakie od Niego otrzymamy. Koszt renowacji 9 tyś. zł.
- W minionym tygodniu w naszej wspólnocie pożegnaliśmy śp. Helenę Kopeć, polećmy Ją Miłosierdziu Pana. Dobry Jezu……
DEKOROWANIE DROGI: od środy 24 czerwca
Plac kościelny, trasa rzeszowska przy cmentarzu, parkingi, brama powitalna: Górki, Pastwiska, Pod Młynem, Krzywda, Okole, Osiczyny-Kolonia, Podrzeka.
Od Huty Komorowskiej do Pana Dzika: Zagórze, Kamionka
Od. P. Boroń w kierunku Końca- mieszkańcy swoich posesji
Od. P. Witas Krystyny w kierunku Majdanu: Zagóra, Góry Królewskie, Podborki
- Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz inne jubileuszeżyczę obfitości błogosławieństwa Bożego zawierzając opiece św. Michała Archanioła. Św. Michale Archaniele…
Ks. Krzysztof Nowak
proboszcz