OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

KOMORÓW 28.06.2026r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 Parafia p.w. NMP Matki Kościoła w Komorowie

 

  • Przeżywamy dziś nawiedzenie naszej Parafii przez łaskami słynący wizerunek Jezusa Miłosiern...
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
piątek, 14 czerwiec 2013 21:50

Wydarzenia i uroczystości majowe w parafii

Napisane przez

Na zdjęciach:

1. Dalszy ciąg prac adaptacyjnych strychu plebanii pod przyszłe mieszkanie dla kapłana.

2. Wyjazd rowerowy służby liturgicznej do Huty Komorowskiej - sobota 2013.

3. Odpust Parafialny NMP Matki Kościoła - 20.05.2013 r.

4. Udział Orkiestry Parafialnej w Dniu Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu 1.05. 2013 r.

5. Koszenie trawy na Placu Maryjnym, Pan Kościelny z Ks. Diakonem Michałem.

6. Odwiedziny Parafii w Baranowie Sandomierskim 2013 r.

piątek, 14 czerwiec 2013 21:25

Przedsięwzięcia parafialne

Napisane przez

Kilka zdjęć, które mówią o podjętych i zrealizowanych pracach wewnątrz naszej świątyni na przełomie kwietnia i maja 2013 roku. Trwają również prace adaptacyjne na poddaszu naszej plebanii.

W przyszłości będzie tam mieszkanie dla drugiego kapłana. Dom przedpogrzebowy został wyposażony w agregat chłodniczy.

czwartek, 09 maj 2013 21:09

WIOSENNE PRACE PRZY PARAFII!

Napisane przez

Nareszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich wiosna! Przy naszej parafii zostały podjęte prace budowlane i porządkowe. Oto kilka fotografii...

Jednocześnie informuję, że w najbliższym czasie ruszy nasza parafialna "kolejka do pracy". Już dziś serdecznie zapraszam i liczę na owocną współpracę, by kościół i teren wokół niego stawał się coraz piękniejszy!

środa, 08 maj 2013 08:55

NASZA ORKIESTRA W SEMINARIUM SANDOMIERSKIM!

Napisane przez

Jak co roku nasza parafialna orkiestra z radością skorzystała z zaproszenia ks. Rektora Jana Biedronia, by wziąć udział w XIII Dniu Otwartej Furty w WSD w Sandomierzu. Muzycy z Komorowa jak zawsze spisali się na medal. Swoimi umiejętnościami i talentami wychwalali Pana Boga, grając podczas Mszy świętej. Po zakończonej liturgii padły jeszcze inne mocne akordy, które skupiły uwagę wielu słuchaczy.

środa, 08 maj 2013 08:47

SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY!!!

Napisane przez

W ostatnią sobotę kwietnia 35 uczestników wybrało się na rowerowy spacer po Komorowie. Po modlitwie w naszym kościele wyruszyliśmy w stronę Huty Komorowskiej, by tam pod kapliczką, w której kiedyś odprawiane były Msze święte dla mieszkańców wioski, nabrać sił na dalszą jazdę. Na kolejnym przystanku w podróży rozegraliśmy mecz na boisku w Hucie Komorowskiej, później były jeszcze lody i powrót do domu. Ciekawy to był dzień... 

niedziela, 07 kwiecień 2013 17:51

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Napisane przez

KOMORÓW 28.06.2026r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 Parafia p.w. NMP Matki Kościoła w Komorowie

 

  • Przeżywamy dziś nawiedzenie naszej Parafii przez łaskami słynący wizerunek Jezusa Miłosiernego. Niech Pan będzie uwielbiony w swoim Miłosierdziu. Dziękuję ks. Krystianowi Kusztybowi, misjonarzowi Miłosierdzia za 5 dni głoszenia orędzia Jezusa Miłosiernego.
  • Trwa miesiąc szczególnej modlitwy do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Z racji peregrynacji Pana Jezusa Miłosiernego Msze św. w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 19:30. W piątek i sobotę o godz. 7
  • W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła Ofiary składane podczas uroczystości na tacę będą przeznaczone na cele dobroczynne Ojca św.
  • W poniedziałek po Mszy św. nabożeństwo o uzdrowienie do św. Michała Archanioła, połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszam wszystkich czcicieli.
  • Od środy rozpoczynamy miesiąc lipiec, który poświęcony jest Przenajdroższej Krwi Chrystusa, codziennie będziemy odmawiać litanię.
  • W I czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołań do służby Bożej. Adoracja po Mszy św.
  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi o 6:30. Po Mszy św. Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa. Odwiedziny chorych w I pt. miesiąca od godz. 9. W piątek święto Świętego Tomasza Apostoła
  • W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, modlitwa różańcowa po Mszy św. Proszę o dyżur światła Zelatorów.
  • Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 8, niedziela adoracyjna.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła: Genowefie Tereszkiewicz, Renacie i Mariuszowi Ziębie, Brygidzie, Bogdanowi i Dawidowi Baraczom, Markowi Baraczowi. I złożoną ofiarę: Zajdel Jolanta. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu kolejnym 4 rodzinom.
  • W ubiegłą niedzielę na tace w kopertach złożono 18560 zł, Pewna rodzina złożyła dar serca na renowacje tabernakulum w kwocie 9 tyś. zł. Ofiary te zostaną przeznaczone na renowacje, pozłocenie tabernakulum, Jest to nasze wotum podziękowania Panu Jezusowi za dar nawiedzenia i łaski jakie od Niego otrzymaliśmy. Wotum duchowym Parafii będzie Godzina święta, którą będziemy odprawiać w każdy I czwartek miesiąca, o tą godz. prosił Pan Jezus, aby mu towarzyszyć podczas największego osamotnienia jakiego doświadczał w Ogrójcu od godz. 23-24. Rozpoczniemy ją po wakacjach.
  • Podziękowania dla p. Damiana Stygi za pracę na rzecz Parafii.
  • Za tydzień zapisy na rodzinny wyjazd na kajaki do Zwierzyńca - 1 sierpnia.
  • Zapraszam dzieci i młodzież na ognisko i zabawy integracyjne na rozpoczęcie wakacji 1 lipca na godz. 17 przy plebanii.
  • Podsumowania czasu peregrynacji i osobistych podziękowań dokonam w przyszłą niedzielę.
  • Parafianom: dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Św. Michale Archaniele…

 

Ks. Krzysztof Nowak

proboszcz

Strona 37 z 37

Dodatkowe informacje